Kategorie
Prezentacje publiczne WordPress Wystąpienia/wiedza

WrocPress z mojej perspektywy

WrocPress to WordUp na sterydach. Po pandemicznej suszy organizatorzy przygotowali dla Nas calutki dzień aktywności związanych z WordPressem i wieczór networkingu przy bursztynowym płynie.

Te WordPressowe spotkania mają na celu edukację społeczności zgromadzonej wokół najlepszego CMSa na świecie, wymianę myśli i doświadczeń użytkowników CMSa i programistów.

Ewolucja wrocławskich WordUpów stała się faktem. Kiedy tylko Krzysiek Dróżdż dał znać, że coś takiego robią, nie zastanawiałem się zbyt długo. Kiedy tylko terminy się zgrały, byłem od razu na tak ;).

Inna forma, bardziej profesjonalna, biletowana, ze sponsoringiem i kateringiem. Jednym słowem inaczej… ale tak samo jak kiedyś. Pozytywna ekipa, dobre rozmowy i lekkie uczucie ukłucia sentymentem. Sporo nowych twarzy, kilka tych z którymi nie wiedziałem się latami. Kasia, Agnieszka, Marianna i Tomek – ale to było fajne znów pogadać. Tak o wszystkim od Bombaju aż po osiedlowy ramen ;)). Tęskniłem.

Czoła chylę przed organizatorami i wszystkimi zaangażowanymi osobami. Ruszyliście się i doceniam to bardzo. Następna edycja będzie łatwiejsza. Odpocznijcie i idźcie się wyspać ;). Dziękuję!

Prezentacja

Modernizm skończył się w latach osiemdziesiątych. Właśnie wtedy powstawała pierwsza strona internetowa na świecie. Trzydzieści dwa lata później światło dzienne ujrzy motyw Twenty Twenty-Three. Nowy, domyślny motyw nastanie wraz z wersją 6.1 WordPressa. Co łączy te dwa, na pozór oddzielne światy? Gdzie zbudowano pomoc pomiędzy architekturą, sztuką a nowoczesną technologią? Przed Tobą krótka podróż po rzeczach niewidocznych na pierwszy rzut oka.

Podobało się?

Chyba tak, skoro Agnieszka Bury napisała mi taką oto laurkę:

(…) Pomysł połączenia tematyki modernizmu z webdesignem na przykładzie najnowszego core’owego motywu WordPressa okazał się genialny. Kiedy oglądałam stare zdjęcia architektury Wrocławia, które pojawiały się na slajdach, miałam ciary. (…)

https://webfaces.pl/blog/wrocpress-czyli-calodniowa-konferencja-wordpressowa-we-wroclawiu-ktorej-mialo-nie-byc/

Polecam zresztą cały jej wpis, bo to dokładna relacja z całej imprezy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *