Kategorie
Podcast Webinar WordPress Wystąpienia online

Projekt WordPress – O alchemii, matematyce i typografii w WordPressie – webinar.

W środę, 20.05.2020 o godz. 11:00, poprowadziłem webinar dla webdeveloperów z zakresu typografii i kompozycji opartej na matematyce.

Zostałem zaproszony (po raz drugi) przez home.pl, czyli największą firmę hostingową w Polsce, do ich podcastu „Projekt WordPress”, tym razem jednak dołożyliśmy jeszcze formułę webinaru.

Czego możesz się dowiedzieć?

Dlaczego dostosowany do urządzeń mobilnych motyw oraz estetyczna grafika nie są jedynymi elementami dobrze wykonanej strony internetowej?

Równie ważną rolę w budowaniu własnego bloga, serwisu lub sklepu internetowego na WordPressie jest odpowiedni układ treści.

Jak to się dzieje, że budowa witryny przypomina matematykę, w czym tkwi magia odpowiedniego dopasowania treści do wyglądu strony i czemu webdeveloper powinien w ogóle zaprzątać sobie tym głowę?

Najpierw jednak polecam zobaczyć zapis webinaru pt. „O alchemii, matematyce i typografii w WordPressie – Podcast Projekt WordPress #7” i posłuchać o:

  • czym jest złoty podział treści na stronie WWW,
  • jaką wtyczką można rozwiązać problem z dopasowaniem fontu,
  • co kryje się za wartością 1,618 dla rozmiaru fontu,

Zobacz webinar:

YouTube: O alchemii, matematyce i typografii w WordPressie – podcast Projekt WordPress #7 – Marcin Andrzejewski.

Słuchaj Podcastu:

Tak! Ten webinar jest także dostępny w formie podcastu – dla tych – którzy wolą słuchać :).

Spotify: O alchemii, matematyce i typografii w WordPressie – podcast Projekt WordPress #7 – Marcin Andrzejewski.

Apple podcast: O alchemii, matematyce i typografii w WordPressie – podcast Projekt WordPress #7 – Marcin Andrzejewski.

Google podcast: O alchemii, matematyce i typografii w WordPressie – podcast Projekt WordPress #7 – Marcin Andrzejewski.

Prezentacja „O alchemii, matematyce i typografii w WordPressie, czyli kiedy Au=1,6180339887…”

Dlaczego niektóre teksty są po prostu ładne i czytelne, a inne nie? Czy wszystko złoto co się świeci i czemu używać kalkulatora zamiast ołówka do projektowania treści naszych witryn internetowych? Jak sprawić, żeby moje treści były czytelniejsze? Dlaczego #WszyscyJesteśmyGrafikami, jeśli tylko potrafimy myśleć? I czy, na Thora, JEST DO TEGO WTYCZKA?

Na te i kilka innych pytań odpowiedź da Ci prezentacja, po której typografia w WordPressie będzie twoim sprzymierzeńcem. Bez znaczenia czy jesteś twórcą bloga, projektujesz wygląd witryn czy je kodujesz. Pamiętaj, by łamać zasady, trzeba je najpierw poznać. Tym razem poznasz jedną. One ring to rule them all!

Ta prezentacja, pierwotnie wygłoszona na WordCampie 2019 w Łodzi, przeszła kilka faz ewolucji i była już prezentowana w kilku miejscach w Polsce. Teraz czas na jeszcze szerszą publikę ;).

Do zobaczenia więc na najbliższych spotkaniach i mam nadzieję, że wyniesiesz coś z webinaru, a praca z tekstem nie będzie taka straszna ;).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *