Kategorie
blog o czym nie napiszę

O czym nie napiszę #5

O czym nie napisze w tym tygodniu? Ciekawe…

Tu i Teraz się spina 😉

Jakiś czas temu na FB Krytyki Kaliskiej przetoczyła się ciekawa dyskusja pomiędzy czytelnikami profilu, członkami Stowarzyszenia Tu i Teraz, oraz Wojciechem „Dawidem” Jóźwiakiem ;).

Jak to zwykle w takich sytuacjach bywa, pojawiły się spięcia, kwity, służby specjalne i plany rewolucyjne godne największych kampanii w historii naszego globu ;).

Nocne Polaków rozmowy 😉

Na ogół mam w dupie, czy (a wiem przecież, że tak) Dawid robi kampanię Tu i Teraz. Na ich miejscu bym się cieszył, bo choć czasami różnie z nim bywa, to fachowiec jest z niego bardzo dobry. Lepszy przynajmniej niż członkinie Zarządu 😉

Więc niech się Panie tak nie spinają, od spinania jest… spięty 😉

Co będzie za chwilę?

Za chwile kampania Tu i Teraz poleci dobrze znanym torem „dawidowym” ;).

  • spot ze zdjęciami lotniczymi (już jest zresztą);
  • spoty kandydatów z podłożonym tłem ;);
  • wysyłka do mieszkańców materiałów informacyjnych;
  • strona internetowa (już jest w produkcji, ale się sypie);
  • powtórka akcji „Zmieniamy Kalisz” Wspólnego Kalisza (zapowiedziana dziś w wywiadzie Pana Komendanta Maja), tym razem nie bezpośrednio, ale za pomocą strony internetowej. Identyczny mechanizm jak przy wyborach u Kukiza. Mówi Wam to coś ;);
  • materiały graficzne opracowane w bardzo podobny sposób do WK.

Witryna internetowa

Coś tam sobie specjaliści z planem na całe miasto nie poradzili z prostym zadaniem ;). Cały zeszły weekend witryna w wersji bardzo testowej wisiała widoczna dla wszystkich ;). Taki „profesjonalizm”. Choć kod witryny naprawdę czysty, zresztą OWL (czyli motyw, na którym jest zbudowana Witryna) ma całkiem niezłe zaplecze ;).

Chcecie zobaczyć jak będzie wyglądała? Bardzo proszę ;).

Swoją droga, niezwykle ciekawy dobór tytułu artykułu do testów ;). Platforma Obywatelska w Kaliszu zapreze… do Rady Miejskiej. WTF?

Się rozpisały zawodowcy ;).

Dobra, wszyscy wiemy, że drę sobie lekko łacha. Wtopy na produkcji się zdarzają, a kryzysy wybuchają zawsze w weekend, gdy nie ma techników w pracy ;). Lepiej niech im się włączy strona testowa, niż mieliby rozłożyć miasto na które mają 13 pomysłów.

13 wielkich… akapitów

Materiały graficzne dość mocno przypominają Wspólny Kalisz, ale to akurat dobrze. Nowoczesny krój pisma, dynamiczniejszy odcień niebieskiego niż zwykły „partyjny”, trochę zabawy z typografią, sporo białego. 

źródło: https://web.facebook.com/tuiteraz.kalisz/posts/252081075605258
źródło: https://web.facebook.com/tuiteraz.kalisz/posts/252081075605258

Tylko, spokojnie. Jeszcze ich nie dostaniecie do ręki. To na razie tylko render (mockup) tak będą te materiały wyglądać.

Może za jakiś czas na Dworcowej 6 lok 14 będą do dostania ;).

Choć nie wiem czy jest sens, bo skoro manifest już jest, to po kiego grzyba piszą „to Ty decydujesz” ;). Oni już wiedza lepiej 😉 <joke>

Szkoda tylko, że Tu i Teraz nie potrafi zrozumieć, że jak się pokazuje na materiałach adres www, to dobrze by było tam zamieścić chociaż zaślepkę informacyjną że prace trwają (choć jak pokazałem wyżej, nieraz trwają aż zbyt ekshibicjonistycznie). 

Ze skrajności w skrajność, więc teraz mamy:

Niech MAJą

Niechaj Tu i Teraz rośnie w siłę. Naprawdę ja im dobrze życzę, tak samo jak każdej osobie w Kaliszu, która ruszyła dupę i chce coś zmienić. Takich przejawów aktywności społecznej jest u nas nadal zbyt mało, dlatego kibicuję. 

Tylko trzeba uważać, żeby zadarte noski nie przyjebały w spróchniałe futryny Kalisza. 

Powodzenia Panie Komendancie! Nie zagłosuję na Prezydenta, ale mam nadzieje na ciekawe osoby do Rady. Trzeba tylko… a nie, sorryyyy, nie pracuję za darmo jak niektórzy ;).

Czekam teraz na wysyp spięć i poszczekiwań. Wszak ferment być musi… Go, go, go…

Photo by Gianni Zanato on Unsplash