blog · czasopismo MarcinAndrzejewski.pl

Kropki

Jedna kropka nic nie znaczy. Dwie kropki same w sobie też niewiele. Co się stanie, gdy ktoś mądrzejszy od stawiaczy kropek zacznie je łączyć?

W rolach głównych:

  • Prezydent Miasta Kalisza, alias „Stawiacz Kropek”.
  • Niezidentyfikowany mieszkaniec Kalisza, alias „Ktoś Mądrzejszy”.
  • Wy moi drodzy, alias „Wyciągający Wnioski”.

Gdy Stawiacz Kropek rozwiązywał kolejny kryzys, który sam wywołał – pomimo sprawdzonych procedur, jak do niego nie dopuścić – nic nie wskazywało na ten sądny, kropkowy dzień.

„Kto napisał ten paszkwil” – raczył rzec do walczących o byt śródmiejskich restauratorów. Byt nie tylko swój, ale także tego, co zostało po ożywieniu Głównego Rynku z 2015. roku. Tup, tup – tupał nóżką, ale niezbyt przekonująco.

W końcu, niby skruszony i w glorii, ogłosił kompromi(tację)s w sprawie remontu Głównego Rynku, z uporem maniaka nazwaną przez jego podwładnych i jego samego, rewitalizacją.

Czyli znany nam schemat: środkowy palec, zadyma, kontra, usztywnienie dyskusji, obraza, czas, stres, refleksja, konkluzja ;).

Kropka pierwsza

Nie robimy w tym roku remontu płyty na Głównym Rynku, może od września, ale to się zobaczy. Przetarg niby rozpisany, ale nierealny w założeniach, ktoś tam ma go nawet wygrać, ale czy to coś da w tym roku? W przyszłym to już zupełnie nieważna sprawa. Czyli coś tam nam zostanie… z 10 baniek pewnikiem.

Kropka druga

Bank Gospodarstwa Krajowego przygotowuje nową koncepcję sprzedaży pewnej nieruchomości. Takiej „małej”, ale nabierającej wartości raz na cztery lata.

Ktoś Mądrzejszy zauważa tę zmianę. Zazwyczaj takich ruchów nie robi się „ot tak”. Jeśli zmienia się koncepcję sprzedaży to po to, aby… sprzedać. Najlepiej komuś zainteresowanemu.

Bank Polski (BGK)
Bank Polski (BGK) źródło zdjęcia

Najlepszym zainteresowanym jest ten z pieniędzmi i potrzebą zakupu. Tylko gdzie znaleść kogoś takiego? Kogoś, kto ma nagle trochę pieniędzy, okres czteroletnich wakacji dobiega u niego ku końcowi, a „ciemny lud” czeka na nowe zabawki od niego.

Kurtyna

Reszta w Waszych głowach. Cieszmy się rokiem wyborczym, tak szybko odchodzi…