Kategorie
blog czasopismo MarcinAndrzejewski.pl spółki miejskie

Jestę Prezesę!

„Dajcie Wy mi wszyscy święty spokój…” Czy ja wyglądam jak przenośna stacja meteorologiczna? Przekaźnik pogodowy jakiś? Zajrzałem w najgłębsze otwory mojego ciała i nie widzę tam żadnych antenek ani rejestratorów. Zmysł wzroku i dotyku też działa zgodnie z Peselem więc wiem, że…

…pada!

Nie trzeba mi tego przypominać w dziesiątkach wiadomości na FB, SMS, wysyłać listów w butelce i nadawać znaków dymnych z Radomia. Sprawa jest jasna jak moje Umowy z Urzędem Miejskim – pada coraz bardziej i padać przez najbliższe miesiące będzie dużo! „Taki Mamy Klimat” ®

Kiedyś już padało

Padał w lipcu. Jako takie lato, to i deszcz się przypętał. Aura nie rozpieszczała, więc powstały dwa małe testy o Tomaszu Szymańskim:

 1. Prezes Szymański? (25 lipca 2017)
 2. Prezes Szymański! (28 lipca 2017)

Ponieważ zarówno MKS Handball Kalisz, jak i PKS Kalisz, do których wysłałem wniosek o udzielenie informacji publicznej, nie dały rady odpowiedzieć mi w terminie, niestety zmuszony byłem złożyć skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu. Skargę na opieszałość instytucji, jakby nie patrzeć, miejskich!

Oczywiście nie jestem skończoną świnią (tylko małym różowym prosiaczkiem). Ze złożeniem skargi odczekałem dwa razy więcej czasu, niż wynika z Ustawy, dając dwóm miejskim spółką, w których zasiada/rezyduje Tomasz Szymański, miesiąc zamiast wymaganych 14 dni.

Niestety nie dali rady nawet wtedy. Skargi więc zostały złożone 22 sierpnia, choć nadal zostawiłem w nich pewną furtkę, pozwalającą wyjść z twarzą obu podmiotom. Po prostu nie interesuje mnie karanie ich dla samego karania – zależało mi na uzyskaniu odpowiedzi na pytania z lipca.

O co padałem… tzn. o co pytałem?

Dla przypomnienia, do każdej ze spółek wysłałem dokładnie te same pytania:

 1. Jaką funkcje pełni obecnie Pan Tomasz Szymański w Spółce?
 2. Jaki jest zakres obowiązków przydzielony Panu Tomaszowi Szymańskiemu?
 3. Na jakiej podstawie zatrudniony jest Pan Tomasz Szymański? Proszę o przesłanie treści dokumentu normującego stosunek pracy w całości, z uwzględnieniem anonimizacji i innych obostrzeń wynikających z Ustawy.
 4. Jakie wynagrodzenie pobiera Pan Tomasz Szymański na obecnym stanowisku pracy oraz jakie uposażenie zostało mu już wypłacone od okresu zatrudnienia go w Spółce aż do chwili obecnej?
 5. Na jakiej podstawie i w jakim trybie przeprowadzona została rekrutacja na stanowisko zajmowane obecnie przez Pana Tomasza Szymańskiego?
  1. Czy na stanowisko zajmowane obecnie przez Pana Tomasza Szymańskiego rozpisany był konkurs?
  2. Czy informacje o naborze na stanowisko zajmowane obecnie Pana Tomasza Szymańskiego były publikowane publicznie?
  3. Kto zaproponował Pana Tomasza Szymańskiego jako potencjalnego współpracownika Spółki?
  4. Jak zweryfikowano doświadczenie Pana Tomasza Szymańskiego do zajmowania obecnego stanowiska w Spółce i na czym ta weryfikacja polegała?
 6. Jakie UDOKUMENTOWANE kompetencje oraz umiejętności posiada Pan Tomasz Szymański do pełnienia obecnego stanowiska?

Kiedy świeci słońce, pisanie idzie lepiej!

Nie, nie koniecznie chodzi o mnie. Raczej o MKS Handball Kalisz i PKS Kalisz! Bo oto w kilka dni po złożeniu skargi na zbytnie rozprężenie w szeregach pracowników spółek miejskich, nagle przybyły odpowiedzi od obu! Praktycznie na raz! Ach cóż za radość wlała się w moje serce! Niby cudowność nieopisana i wystrzał endorfin do mózgu, ale jednak po chwili refleksja – smutna i źle wróżąca na przyszłość – ze zgrozą zaobserwowałem, że dni, w których pisma z odpowiedziami zostały nadane, były słoneczne i ciepłe! Żadnej chmury! Nic!

Jednym słowem „oni hymn znają, tylko nie umieją”! I odpisać mogą, a nawet chcą, tylko biedaczki muszą mieć do tego słońce!

A ja, tępa dzida, chciałem, żeby mi odpisali, jak padało! Wiem, że jestem głupi, ale nie sądziłem, że aż tak! Z góry założyłem, że jak ja pisze przy wzmożonej wilgotności powietrza, to inni też! A tu ZONK! Ilość słońca potrafi być wprost proporcjonalna do prędkości poruszania paliczkami po klawiaturze! Nowe doświadczenie! Nowe! Dziękuję za tę lekcję! Zapamiętam :).

I tak przy pięknej, słonecznej pogodzie (i przy jajecznicy, bo akurat byłem w odwiedzinach u babci – tak, tej od sobotnich obiadów), otworzyłem oba listy z odpowiedziami na zadane wcześniej pytania. I przyznać znów muszę, że otwieranie kopert w suchy dzień jest łatwiejsze niż w deszczu! Tyle nowej wiedzy dzięki dobroci pracowników spółek miejskich…

Do sedna, Henryku, do sedna!

Wesołe są te odpowiedzi, oj wesołe! Jedne czerpią z najlepszej szkoły angielskiego humoru, inne biją swą subtelnością prosto w ryj! Ale są! Bo to są nasze odpowiedzi, przez nas napisane i to nie jest nasze ostatnie słowo! My tymi odpowiedziami otwieramy oczy niedowiarkom!

PKS

Geneza całej sprawy oczami Prezesa Zarządu Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Kaliszu sp. z o.o. niejakiego Tomasza Szymańskiego! Fragmenty cytowanego pisma pochodzą z odpowiedzi na skargę, wysłaną przez PKS do Sądu w Poznaniu. Wytłuszczenia moje.

Andrzejewski SPAMuje PKS!

Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Kaliszu sp. z o.o. powziąłinformacje na temat złożonego wniosku o udostępnienie informacji publicznej dopiero w dniu złożenia skargi. Natychmiast zostały wszczęte czynności wyjaśniające tę sprawę. Wynikiem tychże czynności było ustalenie, iż wniosek o udostępnienie informacji publicznej, złożony przez Skarżącego za pośrednictwem poczty elektronicznej (wiadomości mailowej) został błędnie zakwalifikowany przez oprogramowanie skrzynki odbiorczej Spółki jako SPAM i automatycznie przeniesiony do folderu wiadomości niechcianych, za co żaden pracownik Spółki nie ponosi odpowiedzialności. Należy również zaznaczyć, iż oprogramowanie e-mailowej skrzynki odbiorczej Spółki dotychczas działało bez zarzutu. Tym samym należy uznać, że nie załatwienie wniosku w zakreślonym terminie wynikało nie z lekceważenia przepisów prawa lecz było wynikiem zwykłej omyłki.

W wyżej opisanym stanie faktycznym, nie ulega wątpliwości, iż został naruszony termin udostępnienia informacji publicznej na wniosek, wskazany w art. 13 ust. 1 ustawy o dostępie do informacji publicznej.

Znów wyszedł ze mnie cham i prostak. Nie dość, że zakłócam mir spółkowy, to jeszcze spamuję biedne serwery PKS jak jakiś, nie przymierzając, Mitnick! Słów mi brakuje na moje zachowanie, opluwam się publicznie i błagam o wybaczenie wszelkie algorytmy kwalifikujące!

Choć oczywiście sprawdziłem „wycenę” mojego adresu mailowego, szans nie ma, żeby wpadł do SPAMu w PKS. Szczególnie że rozmawiano o moim wniosku, o dostęp do informacji publicznej ,w gronie pracowników PKS i władz miasta ;). Krótszy język Panowie, naprawdę ściany w Kaliszu mają wielkie uszy ;).

Informacja o fakcie wysłania wniosku była też przecież dostępna u mnie na stronie. A jak wiem, osoby w „białej bazie NASA” też to czytają, wiec nie róbmy z ludzi idiotów! Olaliście mój wniosek i tyle… spamu ;).

1. Jaką funkcje pełni obecnie Pan Tomasz Szymański w Spółce?

Ad.1 Pan Tomasz Szymański pełni funkcję Prezesa Zarządu.

Brawo Ty! Fajnie jest być prezesem… przepraszam – Prezesem Zarządu!

2. Jaki jest zakres obowiązków przydzielony Panu Tomaszowi Szymańskiemu?

Ad.2 Zakres obowiązków przydzielony Panu Tomaszowi Szymańskiemu odpowiada zakresowi obowiązków członka zarządu. Kompetencje Zarządu określa art. 201 Kodeksu spółek handlowych (t.j. Dz.U. z 2016 r. poz. 1578 z późn. zm.) oraz akt założycielski Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Kaliszu sp. z o.o. Podstawowym zadaniem Zarządu jest prowadzenie spraw Spółki i reprezentowanie Spółki we wszystkich czynnościach sądowych i pozasądowych.

Super! Jakbym chciał się dowiedzieć, z czego wynikają obowiązki Pana Tomasza Szymańskiego, to bym o to zapytał. A pytałem jaki jest zakres! Czytanie ze zrozumieniem było kiedyś nawet w szkole podstawowej i nawet ja się na to załapałem ;). Pała, Panie Prezesie!

3. Na jakiej podstawie zatrudniony jest Pan Tomasz Szymański? Proszę o przesłanie treści dokumentu normującego stosunek pracy w całości, z uwzględnieniem anonimizacji i innych obostrzeń wynikających z Ustawy.

Ad.3 Pan Tomasz Szymański nie wykonuje swoich obowiązków na podstawie umowy o pracę, w związku z czym pomiędzy Spółką a Panem Tomaszem Szymańskim nie powstał stosunek pracy.

WTF? Co trudnego jest w pytaniu: „Na jakiej podstawie zatrudniony jest Pan Tomasz Szymański?”. Nie rozumie Pan, Panie Prezesie, to jeszcze skrócę i wytłuszczę: na jakiej podstawie? Trudne do zrozumienia? Więc się pytam, gdzie jest odpowiedź na tę, jakże prostą, konstrukcję logiczną? NA – JAKIEJ – PODSTAWIE? Pała!

4. Jakie wynagrodzenie pobiera Pan Tomasz Szymański na obecnym stanowisku pracy oraz jakie uposażenie zostało mu już wypłacone od okresu zatrudnienia go w Spółce aż do chwili obecnej?

Ad. 4 Pan Tomasz Szymański pobiera wynagrodzenie w wysokości ustalonej na podstawie ustawy o zasadach kształtowania wynagrodzeń osób kierujących niektórymi spółkami (Dz.U. z 2016 r. poz. 1202 z późn. zm).

Trzymajcie, bo oszaleje! Czy ja zadałem pytanie: „na jakiej podstawie ustalone jest wynagrodzenie?” NIE! Bo to, to ja wiem! Interesowało mnie, jakie to jest wynagrodzenie oraz ile zostało już wypłacone do chwili obecnej (lipiec 2017)! To się w głowie nie mieści. Nie uczyli nawet na „zarządzaniu”, na „budowie maszyn” jak odpowiadać na proste pytania? Bo w mojej ukochanej „zawodówce” WSK uczyli! Panie Prezesie, Jerzy Dobrowolski napisał kiedyś, że „Nie ma nic gorszego niż człowiek wykształcony ponad własną inteligencję”. Może Pan pomylił szkoły, bo coś odpowiedzi na zadane pytania idą Panu opornie! Pała!

Nie mam ochoty ani wiedzy, aby dokładnie policzyć, ile wynosi obecne wynagrodzenie Pana Prezesa, wynikające z treści ustawy. Ale nie mam też problemu z przeszukiwaniem internetu ;). Polecam Wam artykuł z lutego 2015, kiedy to Pan Prezydent Miasta Kalisza obniżał zarobki Prezesom spółek miejskich (wszak wiem, że nikt nie może zarabiać więcej niż on sam!). Choć ustawa zmieniła się w 2016 roku – i to na korzyść Prezesów – to będę łagodny i posłużę się liczbami z artykułu. A tam na dole w tabeli widnieje kwota za bycie Prezesem KPT. Nie ma co prawda Prezesa PKS, ale ogląd sytuacji i rząd wielkości możemy sobie uzmysłowić.

12.000,00 zł

Zapewne Prezes PKS zarabia trochę mniej, ale skoro nie chce napisać ile dokładnie, nam pozostają tylko szacunki. Chyba że ktoś ma więcej wiedzy w wyliczaniu wynagrodzeń z Ustawy i mnie skoryguje, wtedy chętnie wpisze tu rzeczywistą kwotę :).

5. Na jakiej podstawie i w jakim trybie przeprowadzona została rekrutacja na stanowisko zajmowane obecnie przez Pana Tomasza Szymańskiego?

Ad. 5 Rekrutacja na stanowisko zajmowane przez Pana Tomasza Szymańskiego została przeprowadzona zgodnie z aktem założycielskim Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Kaliszu sp. z o.o.Ok.

Miłe to! 😉

5.1. Czy na stanowisko zajmowane obecnie przez Pana Tomasza Szymańskiego rozpisany był konkurs?

Ad. 5.1 Na stanowisko zajmowane obecnie przez Pana Tomasza Szymańskiego nie został rozpisany konkurs, bowiem akt założycielski Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Kaliszu sp. z o.o. nie nakłada takiego obowiązku.

No i fajnie! To tak jak u mnie! Sztama Panie Prezesie! Podoba mi się! #sarkazm

5.2. Czy informacje o naborze na stanowisko zajmowane obecnie Pana Tomasza Szymańskiego były publikowane publicznie?

Ad. 5.2 Informacje o naborze na stanowisko zajmowane obecnie przez Pana Tomasza Szymańskiego nie były publikowane publicznie, bowiem akt założycielski Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Kaliszu sp. z o.o. nie nakłada takiego obowiązku.

Też fajnie! Ja rozumiem, że nieodżałowanego Mariusza „agenta” Wdowczyka tak zatrudnić wypadało. Bo w końcu konspirator i tajne przez poufne pasuje do entourage, ale Pana Prezesa tak bez informacji? Skandal! Swoją drogą szkoda Prezesa Wdowczyka, bo to dobry Prezes był! Jeden z lepszych w Kaliszu!

5.3. Kto zaproponował Pana Tomasza Szymańskiego jako potencjalnego współpracownika Spółki?

Ad. 5.3 Pan Tomasz Szymański nie jest współpracownikiem Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Kaliszu sp. z o.o. Jak zostało wskazane powyżej, Pan Tomasz Szymański zajmuje stanowisko Prezesa Zarządu.

Ale, fajowo! Pan Prezes nie jest współpracownikiem, tylko Prezesem! Jak mogłem być taki gburowaty. Przepraszam Pana Prezesa! Tak więc już nie musi Pan odpowiadać na to, kto zaproponował Pana Prezesa na Pana Prezesa, a nie na niepana współpracownika! Kpina i żart Panie Prezesie, ale fajnie się z Panem Pisze, zapewniam, że to nie koniec 😉

5.4. Jak zweryfikowano doświadczenie Pana Tomasza Szymańskiego do zajmowania obecnego stanowiska w Spółce i na czym ta weryfikacja polegała?

Ad. 5.4 Doświadczenie i kompetencje Pana Tomasza Szymańskiego do zajmowania obecnego stanowiska zostały zweryfikowane trakcie rozmowy kwalifikacyjnej.

A wiec jednak! Rozmawiać Pan Prezes potrafi i rozmowa kwalifikacyjna się odbyła. Może mnie zainteresuje jej przebieg, protokół, notatka, stenogram… ale zapewne i tak akt założycielski Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Kaliszu sp. z o.o. nie nakłada takiego obowiązku. ;)

6. Jakie UDOKUMENTOWANE kompetencje oraz umiejętności posiada Pan Tomasz Szymański do pełnienia obecnego stanowiska?

Pan Tomasz Szymański posiada wyższe wykształcenie i dłuższy niż pięcioletni staż pracy. Są to kompetencje wymagane od członka zarządu przez akt założycielski Przedsiębiorstwa Komunikacji Smochodowej w Kaliszu sp. z o.o.I w tym przypadku to szanuje i nie mam pytań. Dziękuję za odpowiedź Panie Prezesie!

MKS

Geneza całej sprawy oczami Prezesa Zarządu Miejskiego Klubu Sportowego Kalisz sp. z o.o. Błażeja Wojtyły oraz Prokurenta Tomasza Szymańskiego (tak tak, właśnie tego)! Fragmenty cytowanego pisma pochodzą z odpowiedzi na skargę, wysłaną przez MKS do Sądu w Poznaniu. Wytłuszczenia moje.

Andrzejewski zakłóca urlop!

Podmiot zobowiązany do udostępnienia informacji publicznej powziął informacje na temat złożonego wniosku o udostępnienie informacji publicznej dopiero w dniu złożenia skargi. Przyczyną przekroczenia terminu było to, iż wniosek wpłynął w okresie urlopowym, Skrzynka pocztowa w tym czasie nie była obsługiwana. Tym samym należy uznać, że nie załatwienie wniosku w zakreślonym terminie wynikało nie z lekceważenia przepisów prawa lecz było wynikiem zwykłej omyłki.

W wyżej opisanym stanie faktycznym, nie ulega wątpliwości, iż został naruszony termin udostępnienia informacji publicznej na wniosek, wskazany w art. 13 ust. 1 ustawy o dostępie do informacji publicznej.

Chłopaki! Nie wiedziałem! Wybaczcie! Nie chciałem Wam przeszkadzać w urlopie! Naprawdę! Gdybym tylko wiedział! Gdyby chociaż ktoś w spółce ogarniał na tyle zaawansowane narzędzia do elektronicznej komunikacji za pomocą protokołów POP3 (IMAP to już zbytek łaski) i SMTP i mógłby ustawić autorespondera z informacją, że urlop i mam spadać! To bym się tak nie pieklił, bo odpocząć każdy lubi!

A Wy takie fajne chłopaki jesteście! Urlopuje całą spółka miejska! Cała i to przez miesiąc (przypominam, że tyle czasu odczekałem, zanim złożyłem skargę). Nawet serwery pocztowe urlopują! Te to dopiero muszą mieć klawe wakacje – klimatyzacja w serwerowni podkręcona na maxa, żadnych symultanicznych zapytań, bramki logiczne na kwarcu otwarte na oścież, tylko jednowątkowe pogaduch w językach niskiego poziomu, wymuszone pasywne chłodzenie – raj na ziemi!

A tak poważnie, to napisze raz jeszcze to samo co w przypadku PKS. Wiem, że rozmawiano o moim wniosku o dostęp do informacji publicznej w gronie pracowników MKS i władz miasta ;). Krótszy język Panowie, naprawdę ściany w Kaliszu mają wielkie uszy ;).

Informacja o fakcie wysłania wniosku była też przecież dostępna u mnie na stronie. A jak wiem, osoby w „białej bazie NASA” też to czytają, wiec nie róbmy z ludzi idiotów! Olaliście mój wniosek i tyle… urlopu na dziś ;).

1. Jaką funkcje pełni obecnie Pan Tomasz Szymański w Spółce?

Ad.1 Pan Tomasz Szymański pełni funkcję prokurenta i koordynatora sekcji piłki siatkowej oraz sekcji piłki ręcznej.

Prezesem Zarządu być wszędzie nie można! Prokurentem już tak. To taki Prezes Zarządu, ale za mniej odpowiada a może to samo co Prezes ;). Fajna fucha! Nawet to mało, bo jeszcze koordynatorem Pan Prezes/Prokurent został. I to dwóch sekcji ;). Mądrość w nim wielka i wiedzy kopalnia nieprzebrana! Sprawa jasna i wszystko ok. Dziękuję za odpowiedź!

2. Jaki jest zakres obowiązków przydzielony Panu Tomaszowi Szymańskiemu?

Ad.2 Panu Tomaszowi Szymańskiemu został przydzielony następujący zakres obowiązków:

 • zarządzanie strategiczne i operacyjne klubem sportowym,
 • tworzenie strategii rozwoju klubu krótko i długofalowej oraz zapewnienie ich realizacji,
 • przygotowywanie planów budżetowych zgodnie z wyznaczonymi celami oraz ich realizacja,
 • przygotowywanie i realizacja planów marketingowych klubu kreowanie wizerunku klubu z wykorzystaniem odstępnych narzędzi i kanałów promocji,
 • reprezentowanie klubu podczas wydarzeń medialnych i biznesowych
 • współpraca z instytucjami zewnętrznymi w zakresie realizacji celów klubu,
 • współpraca z trenerami, sportowcami, kibicami oraz uczestnikami imprez związanych z kulturą fizyczną,
 • bieżąca współpraca korespondencja z Federacją, ligą zawodową, międzynarodowymi federacjami i ligami,
 • interpretacja zapisów zawartych w kontraktach zawodników dla celów kadrowo-finansowych,
 • współpraca z kancelarią prawną w sprawach prawno-sportowych,
 • wykonywanie obowiązków i przestrzegania zasad określonych przepisami ZPRP oraz ZPS, ligi zawodowej, w tym również obowiązków porządkowych i technicznych ustalonych przez te podmioty.

Bosh… ile tego ten biedny człowiek musi zrobić! Jakbym czytał własne umowy… ej! Zaraz, zaraz! Podobne te punkty do moich! Ładnie to tak! ;))).

Wszystko wiem. Ciekawi mnie strategia rozwoju i plany budżetowe, a o plan marketingowy na 100% zapytam.

3. Na jakiej podstawie zatrudniony jest Pan Tomasz Szymański? Proszę o przesłanie treści dokumentu normującego stosunek pracy w całości, z uwzględnieniem anonimizacji i innych obostrzeń wynikających z Ustawy.

Ad.3 Obecnie, Pan Tomasz Szymański nie wykonuje swoich obowiązków na podstawie umowy o pracę, w związku z czym pomiędzy Spółką a Panem Tomaszem Szymańskim nie istnieje stosunek pracy.

A ci znów swoje! Na jakiej podstawie! Na jakiej podstawie! Na jakiej podstawie! Takie to trudne? O dokumentach już nawet nie wspomnę! Sprytnie, ale na nie wiele się Wam to zda ;).

4. Jakie wynagrodzenie pobiera Pan Tomasz Szymański na obecnym stanowisku pracy oraz jakie uposażenie zostało mu już wypłacone od okresu zatrudnienia go w Spółce aż do chwili obecnej?

Ad. 4 Obecne wynagrodzenie Pana Tomasza Szymańskiego wynosi 3.000,00 zł brutto, dotychczas została wypłacona kwota 27.927,18 zł brutto.

No ok. Strasznie marna kwota ja za taki zakres obowiązków. Strasznie… ale chyba jednak nie! Zaraz, zaraz! Coś tu nie gra!Pytanie zadałem w lipcu, odpowiedź jest z września, a z tego co się orientuję, to Prokurent Tomasz Szymański pracuje w MKS od maja. Więc jeśli przyjmiemy, że:

 • we wrześniu zarobi 3000 brutto (obecne wynagrodzenie na dzień pisania odpowiedzi);
 • pracuje tam cztery miesiące (maj-sierpień, stan na dzień pisania odpowiedzi);
 • 27.927,18 brutto zł podzielimy na cztery miesiące, to da nam to 6.981,795 zł brutto.

Wyjdzie nam więc, że Prokurent Tomasz Szymański do chwili napisania mojego zapytania, zarabiał w MKS średnio miesięcznie

6.981,795 zł

i nagle spadło mu do 3.000 zł? O co chodzi? Dziwne prawda? Dziwne niezmiernie!!!

5. Na jakiej podstawie i w jakim trybie przeprowadzona została rekrutacja na stanowisko zajmowane obecnie przez Pana Tomasza Szymańskiego?

Ad. 5 Rekrutacja na stanowisko zajmowane przez Pana Tomasza Szymańskiego została przeprowadzona zgodnie z potrzebami spółki.

A jak wiadomo, potrzeba matką wynalazków!

5.1. Czy na stanowisko zajmowane obecnie przez Pana Tomasza Szymańskiego rozpisany był konkurs?

Ad. 5.1 Na stanowisko zajmowane obecnie przez Pana Tomasza Szymańskiego nie został rozpisany konkurs, bowiem akt założycielski Miejskiego Klubu Sportowego Kalisz sp. z o.o. nie nakłada takiego obowiązku.

Znów znam ten stan 😉 Podoba mi się! #sarkazm

5.2. Czy informacje o naborze na stanowisko zajmowane obecnie Pana Tomasza Szymańskiego były publikowane publicznie?

Ad. 5.2 Informacje o naborze na stanowisko zajmowane obecnie przez Pana Tomasza Szymańskiego nie były publikowane publicznie, bowiem akt założycielski Miejskiego Klubu Sportowego Kalisz sp. z o.o. o.o. nie nakłada takiego obowiązku.

Jesteśmy tak fajni, że aż tajni 😉

5.3. Kto zaproponował Pana Tomasza Szymańskiego jako potencjalnego współpracownika Spółki?

Ad. 5.3 Jego działalność społeczna na rzecz klubu została zauważona Odpowiedź na pytanie: Kto zaproponował Pana Szymańskiego na stanowisko?Pisownia oryginalna!

I tutaj umarłem, wstałem, przeczytałem to jeszcze raz i znów padłem! To jest odpowiedź spółki miejskiej na powyższe pytanie! Nie skrypt z nowego skeczu kabaretu Hrabi! Nawet nie sms z przekazem dnia z Nowogrodzkiej! Takie coś dostałem na piśmie!

Więc teraz ostrzegam Was lojalnie! Uważajcie na siebie!!! Możecie iść ulicą i wasza działalność może zostać zauważona! Możecie sadzić społecznie drzewa nieopodal Hali Areny (moja 5–letnia córka ostatnio tam coś z przedszkolem sadziła) i ktoś to z MKS zauważy i BAM, posada technika parkietu gotowa! A kit z tym, że macie inną pracę, jesteście Prezesem w jednej czy dwóch innych spółkach, macie firmę, która wam nie poszła, ale się nie poddajecie! Nic to! Lecicie do MKS i koniec!

Od dziś przestaje chodzić na mecze ręcznych, bo choć jestem średnio aktywny na trybunach, to kibicuje społecznie na rzecz klubu! Najgorsze, że obok mnie siedzi z reguły jegomość, który twierdzi, że jest popłuczynami po ludzie starochorwackim i ma pudło rezonansowe większe niż mój cały tułów! I ten on, niestety też społecznie, zagrzewa chłopaków na parkiecie do boju jak mało kto! Boje się, że go ktoś z MKS zauważy, da prace i ogólnie stracę kompana, a jego zaangażowanie na rzecz klubu będzie miało straszne konsekwencję! Lepiej dmuchać na zimne!

Od dziś żadnych społecznych działań! Bo mnie jeszcze prokurentem zrobią czy czymś gorszym! Starach blady padł na mnie! Biada nam, biada!

5.4. Jak zweryfikowano doświadczenie Pana Tomasza Szymańskiego do zajmowania obecnego stanowiska w Spółce i na czym ta weryfikacja polegała?

Ad. 5.4 Doświadczenie i kompetencje Pana Tomasza Szymańskiego do zajmowania obecnego stanowiska zweryfikowane w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej.

Jak zweryfikowane, to super! Dobra weryfikacja to podstawa! Ciekawe czy ten Pan co zawsze jest w komisji, też był w komisji? ;).

6. Jakie UDOKUMENTOWANE kompetencje oraz umiejętności posiada Pan Tomasz Szymański do pełnienia obecnego stanowiska?

Pan Tomasz Szymański posiada wyższe wykształcenie.I kropka. Ile ten papier daje w naszym pięknym kraju! A w tej dzikiej Anglii jeno zmywak.

Mało, mało!

Dlaczego pisze o tym dopiero teraz? Czemu nie na początku września, kiedy dostałem odpowiedzi z MKS Handball Kalisz i PKS Kalisz?

Bo najważniejszy jest tzw. timing! Wiedziałem, że to nie koniec działań UM Kalisz i Tomasza Szymańskiego, więc postanowiłem chwilkę poczekać i zgodnie z przeciekami, tzn. z informacjami które do mnie dochodziły bezwiednie, stało się! ;).

Oto Rada Nadzorcza Kaliskiego Przedsiębiorstwa Transportowego 20 października powołała Tomasza Szymańskiego na nowego Prezesa Zarządu spółki.Ładnie prawda? Nie wiem ile godzin ma doba Tomasza Szymańskiego, moja ma tylko 24 godziny i nie dałbym rady jednocześnie być:

 • Prezesem Zarządu PKS
 • Prokurentem MKS
 • Prezesem KPT

Człowiek renesansu ;). Zapewne tak samo, jak lekarze rezydenci, nie pracuje dla idei (to robi tylko Marszałek Senatu). Tak więc bazując na powyższych informacjach uzyskanych od spółek, oraz doniesieniach medialnych, można przyjąć (bez 100% pewności, a jakże), że Tomasz Szymański kosztuje nas miesięcznie około:

 • trochę mniej niż 12.000 zł za bycie Prezesem Zarządu PKS;
 • około 6.981,795 zł za bycie Prokurentem MKS, choć jego zależy od mojego pisania ;);
 • 12.000 zł, jeśli przyjąć stawki dla tego stanowiska z 2015 za bycie Prezesem KPT.

Razem, bez kozery, powiem że zapewne trochę mniej niż:

30.981,795 zł

Nawet ja tyle nie kosztowałem! To jest więcej, niż zarabia Prezydent Miasta Kalisza, a on tego nie będzie tolerował ;)). Panie Prezesie, Pan uważa na siebie!

p.s.

Wiecie, ile kosztuje kampania prezydencka w Kaliszu? Bo ja wiem dokładnie…

Marcin Andrzejewski
Pełnomocnik FINANSOWY Komitetu Wyborczego Wspólny Kalisz

Photo by Fabian Blank on Unsplash