Kategorie
blog czasopismo MarcinAndrzejewski.pl

Jazda na… mikołajki

Miasto Kalisz podwiezie Cię 6 grudnia na imprezę mikołajkową przed kaliskim Ratuszem. 8 kursów o 16:20 na dotychczasowych liniach, nowymi wypasionymi autobusami KLA.

  • Po pierwsze „primo” – zawsze uważałem, że tego typu działania są potrzebne i podpisuje się pod nimi rękami i nogami obiema. Koszt relatywnie niewielki a korzyści społeczne i wizerunkowe spore. Każda forma promocji transportu zbiorowego jest warta rozpatrzenia.
  • Po drugie „primo” – miło, że jak trwoga to do boga. Skoro specjaliści od promocji z doktoratami, nie wymyślą nic sami, to dobrze, że potrafią chociaż wykorzystać rozwiązania wdrażane przez mechanika precyzyjnego po zawodówce, jeśli są dobre.

Poniżej projekt z czerwca 2015 roku, kiedy na trzy największe wydarzenia w ramach Święta Miasta, uruchomiono bezpłatną (nie darmową) komunikację. 

Plakat jazda na impreze
plakat jazda na imprezę – czerwiec 2015
  • Po trzecie „primo” – lepsze jest wrogiem dobrego. Ja wiem, że tęgie głowy musiały jednak choć trochę od siebie dodać. Bo to taka prosta i prostacka koncepcja. Zawozisz ludzi na imprezę, oni się tam bawią, odwozisz ludzi do domu i ocieplasz wizerunek.

Ale ratuszowi mędrcy z UberMędrcą na czele, stwierdzili, że jednak są mądrzejsi! I oto w innowacyjny sposób rozprawili się z niewyszukanym wzorcem zachowań: 

przywieź–zabaw–odwieź

Dziś Miasto Kalisz zawiezie cię na imprezę, a robi to wszystko cyt. „w celu ułatwienia dzieciom i ich opiekunom”. A potem… zostawi Cię z dzieckiem na środku placu z dziurą, a Ty wracaj sobie jak tam już chcesz! Naprawdę ciekawa koncepcja. No, chyba że ratuszowy VW będzie rozwoził dzieci i opiekunów, a na tylnym siedzeniu będzie siedział Mikołaj ;).

JPD! Jak można tak to zaplanować? Ja wiem, że papierologia, jednostki budżetowe, Zarząd, beton w KLA, brak wiary w projekt itd. 

Jak już macie tak robić, to w ogóle trzeba było z pomysłu zrezygnować, a nie się ośmieszać. Uratujcie to, jeszcze jest szansa. Kurs powrotny to nie himalaje zarządzania, ja dałem radę – wam też się uda ;).

Informacja o kursach z oficjalnej informacji prasowej:

Dodatkowe autobusy, oznaczone Mikołajki 2017 odjeżdżać będą o godz. 16.20 z następujących przystanków:

Godz. 16.20 Al. Wojska Polskiego Big Star – ul. Podmiejska – ul. Górnośląska – ul. Legionów – ul. Bankowa do Pl. Jana Pawła II.

Godz. 16.20 Pętla Wyszyńskiego/Słoneczna – ul. Podmiejska – ul. Górnośląska – ul. Szopena –  ul. Parczewskiego do Pl. Jana Pawła II.

Godz. 16.20 Kampus – ul. Poznańska – Al. Woj. Polskiego – ul. 3-go maja do Pl. Jana Pawła II.

Godz. 16.20 Winiary Leśna Pętla po trasie linii 1 do Pl. Jana Pawła II.

Godz. 16.20 z Godebskiego, po trasie linii 19 do Pl. Jana Pawła II.

Godz. 16.20 z Pratt & Whitney, po trasie linii 3 do Pl. Jana Pawła II.

Godz. 16.20 z Obozowa Pętla, po trasie linii 16 do Pl. Jana Pawła II.

Godz. 16.20 z Warszawska/Szosa Turecka, po trasie linii 6 do Pl. Jana Pawła II.

Autobusy będą zatrzymywać się na wszystkich przystankach w/w tras.