Kategorie
Podcast WordPress

Jak uratować zlecenie na WordPress dzięki pracy z tekstem – podcast „Projekt WordPress”.

Stało się ;). Postanowiłem w tym roku sprawdzić się w nowym formacie – czyli w podcastcie – i na początku marca udało się ten plan zrealizować!

Zostałem zaproszony przez home.pl, czyli największą firmę hostingową w Polsce, do ich podcastu „Projekt WordPress”.

Podcast ten jest związany z jeszcze jedną inicjatywą home.pl, w której będziemy razem współpracować w 2020 roku, czyli „Projekt WordPress Tour 2020”. Grubo, prawda!?

Najpierw jednak polecam przesłuchać odcinek pt. „Jak uratować zlecenie na WordPress dzięki pracy z tekstem – Podcast Projekt WordPress #5” i posłuchać o:

  • optymalizacji tekstu na Twojej (lub Twojego klienta) witrynie internetowej;
  • dlaczego wszyscy pracujemy z tekstem, a nikt tego nie zauważa;
  • jak projektować układy testu (bez wyczucia plastycznego) przy pomocy kalkulatora;
  • z jakich wbudowanych mechanizmów WordPressa korzystać przy redagowaniu treści;
  • Czy można poprawić motyw WordPressa bez programistycznych umiejętności;
  • …i kilka słów o kampaniach politycznych #TakaSytuacja.

Słuchaj Podcastu:

Spotify: Jak uratować zlecenie na WordPress dzięki pracy z tekstem – Podcast Projekt WordPress #5 – Marcin Andrzejewski.

Apple podcast: Jak uratować zlecenie na WordPress dzięki pracy z tekstem – Podcast Projekt WordPress #5 – Marcin Andrzejewski.

Google podcast: Jak uratować zlecenie na WordPress dzięki pracy z tekstem – Podcast Projekt WordPress #5 – Marcin Andrzejewski.

YouTube: Jak uratować zlecenie na WordPress dzięki pracy z tekstem – Podcast Projekt WordPress #5 – Marcin Andrzejewski.

Spotkajmy się „w realu”!

Tak jest! Podcast z home.pl, tak jak wspomniałem wcześniej, to dopiero początek naszej współpracy. Już za kilka dni startuje „Projekt WordPress Tour 2020: spotkania społeczności WordPress” w którym wezmę udział!

Na razie nie zdradzam w jakich lokalizacjach, ale będzie można mnie spotkać i porozmawiać o literkach, dostępności, projektowaniu oraz… napić się soku ;).

Ponieważ zawsze wierzyłem w moc społeczności WordPressa w Polsce, w którą jestem zaangażowany już dekadę, z entuzjazmem podchodzę do tego projektu.

Oczywiście, przy okazji, zapraszam Cię do przybycia na mój rodzimy WordUp! Kalisz, który organizuje w miejscu o najstarszej metryce pisanej w Polsce! Jeśli chcesz poczuć siłę społeczności i poznać najlepszych specjalistów od WordPressa w Polsce, to to jest to miejsce!

Wracając do „Projektu WordPress Tour 2020: spotkania społeczności WordPress”, będę tam prezentował bardzo dobrze przyjmowaną prezentację „O alchemii, matematyce i typografii w WordPressie, czyli kiedy Au=1,6180339887…

Prezentacja „O alchemii, matematyce i typografii w WordPressie, czyli kiedy Au=1,6180339887…”

Dlaczego niektóre teksty są po prostu ładne i czytelne, a inne nie? Czy wszystko złoto co się świeci i czemu używać kalkulatora zamiast ołówka do projektowania treści naszych witryn internetowych? Jak sprawić, żeby moje treści były czytelniejsze? Dlaczego #WszyscyJesteśmyGrafikami, jeśli tylko potrafimy myśleć? I czy, na Thora, JEST DO TEGO WTYCZKA?

Na te i kilka innych pytań odpowiedź da Ci prezentacja, po której typografia w WordPressie będzie twoim sprzymierzeńcem. Bez znaczenia czy jesteś twórcą bloga, projektujesz wygląd witryn czy je kodujesz. Pamiętaj, by łamać zasady, trzeba je najpierw poznać. Tym razem poznasz jedną. One ring to rule them all!

Ta prezentacja, pierwotnie wygłoszona na WordCampie 2019 w Łodzi, przeszła kilka faz ewolucji i była już prezentowana w kilku miejscach w Polsce. Teraz czas na jeszcze szerszą publikę ;).

Do zobaczenia więc na najbliższych spotkaniach i mam nadzieję, że wyniesiesz coś z podcastu, a praca z tekstem nie będzie taka straszna ;).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *