Kategorie
Facebook

#facebook

Ależ Panie Krzysztofie/Radny/Redaktorze (w zależności od potrzeb). Ponieważ uzyskał Pan prawdopodobnie 76 głosów w ostatnich wyborach Samorządowych (podpowiadam, wiem kto te głosy liczył), czyli jakieś 33 razy mniej niż projekt, o którym Pan zapewne napisał, zasmucić Pana muszę. Niestety nie ja złożyłem ten projekt do Funduszu Obywatelskiego w roku 2014. Niestety, bo uważam go za bardzo ważny. Prawdopodobniej wystarczy zapytać w Urzędzie Miejskim i skorzystać z umiejętności oratorski, które szczerze u Pana podziwiam i dowiedzieć się, że wnioskodawcą jest Młodzieżowa Rada Miasta. Dobrze byłoby także zapoznać się z wynalazkiem starożytnych, niejakim kalendarzem. Przy sprawnym posługiwaniu się rzeczonym, dowiedzieć się można, łącząc fakty z datami, że w roku 2014 kiedy liczono głosy na tenże wspaniały projekt, nie przebywałem w Ratuszu, nie udzielałem się w temacie Funduszu Obywatelskiego i nie nosiłem wtedy czerwonych trampek. Co więcej! Byłem wtedy w kontrze do ekipy Prezydenta Pęcherza. Jeśli zaś w mieście, gdzie jest Pan Radnym, kawałek normalnego rozwiązania komunikacyjnego, koncertowo spartaczonej w kwestii wdrożenia – nie przeczę, jest dla Pana sprawą polityczną… to może skorzysta Pan ze swojego mandatu i coś z tym zrobi, ale tak poza własną gazetą ?. Pozdrawiam serdecznie i łącze wyrazy szacunku, uważając Pana za osobę, z którą można dyskutować na argumenty. Sam zresztą miałem taką sposobność i wiem że się da ?.

Wnioskodawca tego zadania do Budżetu Obywatelskiego, który podobno zebrał prawie 2500 głosów na realizację, nagle zniknął a jego dane osobowe pozostaną niejawne. Podobno ze względu na zagrożenie linczem zapowiadanym przez kierowców. Tu i ówdzie rozpowszechnia się pogłoski, że jeździł po ratuszu składanym do kieszeni rowerem, osobiście organizował głosy a potem liczył w czerwonych trampkach. Sprawa ma charakter polityczny. Bez wątpienia stoją za tym cykliści, a być może nawet syjoniści. Żeby tak naród dręczyć?!
SLD zbiera podpisy pod apelem do prezydenta w sprawie likwidacji kontr pasa. PiS oskarża Platformę Obywatelską. Platforma oczyszcza się z zarzutów a następnie domaga się likwidacji spowalniaczy na ulicy Śródmiejskiej. Gdyby prezydent nie miał środków na ten cel, deklaruje finansowe wsparcie, choć operacja praktycznie jest bezkosztowa. Upiera się jednak, żeby przegłosować sprawę na forum Rady Miasta Kalisza. Kiedy przewodniczący apeluje do rozsądku i proponuje zaczekać na audyt eksperckiej firmy, grozi wnioskiem o jego odwołanie. Oczywiście bez szans na powodzenie. Ale jest sygnał, że dramatycznie przeżywa z narodem horror z kontrapasem.
O burzliwej sesji przeczytacie w szczegółach w najbliższym wydaniu tygodnika 7 Dni Kalisza nr 18.
W środę 2 maja do kupienia w kioskach!Krzysztof