Kategorie
Facebook

#facebook

Jako osoba, która pamięta doskonale GIMBOcenzurę w wykonaniu ekipy Prezydenta Pęcherza, wyrażam oburzenie (dobre, prawda ?) praktykami stosowanymi obecnie przez ekipę Prezydent Miasta Kalisza Grzegorz Sapiński. Wstyd i żenada.

A tak dla uczciwości, osoby które dokonywały takich zabiegów w 2014 roku, nadal pracują w Urzędzie i jednostkach miejskich i mają się świetnie i wróciły do łask. Jak widać, doczekały się teraz naśladowców.

#Małostkowość
„Zapomniał wół, jak cielęciem był”. Jeszcze cztery lata temu, Grzegorz Sapiński nie krył oburzenia, z powodu cenzorskich praktyk urzędników kaliskiego ratusza, gdy na oficjalnej miejskiej stronie, retuszowano zdjęcia, by usunąć logo stowarzyszenia ,,Wspólny Kalisz”. Dzisiaj podlegli mu ludzie, nie usuwają logotypów, ale mnie.
W ub. tygodniu zostałam zaproszona na uroczyste podsumowanie programu ,,Bezpieczna kobieta”, nad którym osobiście sprawowałam honorowy patronat. Z największą przyjemnością wręczałam dzielnym paniom certyfikaty i gratulowałam im wytrwałości. O wydarzeniu poinformowały kaliskie portale internetowe i zamieściły galerie zdjęć. W weekend dowiedziałam się, że informacja na ten temat pojawiła się również na oficjalnej miejskiej stronie internetowej. Znajomi zwrócili mi uwagę, że umieszczono tam te same zdjęcia, które opublikowały media, z jedną różnicą – z każdego zostałam usunięta.
Wisława Szymborska napisała kiedyś: ,,Tyle wiemy o sobie, na ile nas sprawdzono”. Elementarna uczciwość polega na tym, że niezależnie od okoliczności, czy zajmowanego stanowiska, człowiek powinien się pozostać wierny regułom, którymi się kieruje. Cztery lata temu Grzegorz Sapiński i jego ludzie wyrażali oburzenie cenzorskimi praktykami. Dzisiaj poszli w takim działaniu dwa kroki dalej. Zatem w tym klinicznym przypadku punkt widzenia, zależy punktu siedzenia, a nie od przekonań i własnego systemu wartości. Sytuacja ta ma jednak jeden bezsprzeczny atut – do katalogu dyskwalifikujących obecną władzę wad, należy dopisać jeszcze jedną: MAŁOSTKOWOŚĆ.
Zainteresowanych odsyłam na miejską stronę, a także na lokalne portale internetowe i zapraszam do porównania zdjęć w relacjach z zakończenia akcji ,,Bezpieczna kobieta”. A poniżej link do tekstu, opisującego zdarzenie sprzed czterech lat.

https://ift.tt/2HmNNQtKarolina