Facebook

#facebook

Artur, jak będziesz chciał dokładne dane, kosztorysy, plany itd. to daj znać. Mam to przygotowane od 2015 roku… tylko wtedy Wam to przeszkadzało i było zbyt postępowe, no i naznaczone czerwonym trampkiem ;).
#hipokryzja.

Kontener daje wiele możliwości !
Podczas ostatniej sesji rady miasta, złożyłem interpelację ws. wykorzystania kontenrów stalowych w przestrzeni naszego miasta. Chodzi tu o kontenery eventowe, usługowe itp. , które swoją uniwersalność łączą z dużymi możliwościami aranżacji i łatwością transportu oraz montażu.
Takie miasta jak np. Wrocław czy Poznań wykorzystują instalacje kontenerowe m.in. do celów kulturalnych. Tworząc miejsca spotkań, koncertów itp. działań.
Ciekawym zastosowaniem kontenrów w większej skali jest pomysł w londyńskim Brixton, gdzie powstał kampus dla start-upów i małych firm, utworzony z metalowych kontenerów. Jak możemy przeczytać na www.miasto2077.pl „Główną ideą tego kontenerowego miasteczka jest udostępnienie małym biznesom taniej przestrzeni coworkingowej. Szacuje się, że skorzysta z niej około 80 przedsiębiorców, dzięki czemu będzie można utrzymać aż 200 miejsc pracy.
Firmy starające się o miejsce w Pop Brixton muszą pochodzić z okolicy, oczywiście przedstawić biznes plan, ale również zaproponować jakieś działania wspierające lokalną społeczność. Przedsięwzięcia dobiera się tak, by były dla siebie komplementarne, a nie konkurencyjne. Są to najczęściej firmy gastronomiczne, handlowe, rzemieślnicy, artyści. Przedsiębiorcy zobowiązują się poświęcić co najmniej 4 godziny tygodniowo na dzielenie się umiejętnościami z innymi na kampusie, ale również z przedstawicielami lokalnej społeczności. … Miasteczko kontenerów przyciąga niebanalnych przedsiębiorców, współpracujących ze sobą i silnie zintegrowanych z lokalną społecznością. To może być bodźcem do powstawania innowacji nie tylko produktowych czy związanych z prowadzeniem biznesu, ale również społecznych. Miejsce przyciągnie klientów, którzy szukają modnych miejsc, gdzie fajnie i warto się pojawiać.
Kampus jest przedsięwzięciem tymczasowym, zorganizowanym na przestrzeni, która stoi niewykorzystana. Ma funkcjonować co najmniej do października 2017 r. Potem władze miasta chcą go bardziej rozbudować”.Artur