do szuflady piszę · parkrun kalisz

#140 parkrun Kalisz

Poniższy tekst jest zapisem notatki podsumowującej sto czterdziesty parkrun Kalisz, podczas którego mogłem zostać na chwilę 😉 koordynatorem biegu ;).

#140 parkrun Kalisz – Dzień Kobiet

Właściwie podsumowanie dzisiejszej edycji parkrun Kalisz można by zamknąć w dwudziestu siedmiu duszach. Każda z nich ma swój unikalny kod, pozornie znany nawet dla ogółu, lecz jednak nie każdy może za jego pomocą poznać ich tajemnice.

Ten kod to czterysta siedemdziesiąt dwie litery, definiujące tylko teoretycznie to, co wydaje się oczywiste postronnym… oto one – dusze zapisane kodem:

Weronika WODICZKO, Olha KAZYMYROWA, Małgorzata RYBCZYNSKA, Joanna SYNKOWSKA, Katarzyna FIGIEL, Agnieszka ANDRZEJEWSKA, Katarzyna KULCZYCKA, Monika PRZYBYLSKA, Izabela Maria SOBKOWSKA, Ola DOCZEKALSKA, Julia GÓRSKA, Aneta KAŹMIERCZAK, Anna BOLIŃSKA, Agnieszka KOS, Czesława KUBCZYK, Wioletta LUBACZEWSKA, Sylwia PAWLIK, Natalia Magdalena BANASZAK, Olga GOŁĘBOWSKA, Edyta MARCINIAK, Marzena BAJER, Monika ARONOWSKA, Lidia ARANOWSKA, Magdalena SOŁTYSIAK, Krystyna WYPYCH, Joanna NOWACKA, Anna PRZYWARA.

…kobiety…

…chcemy, aby na parkunie, ale także w życiu mogły być wolne, świadome i robiły to, co chcą na własnych zasadach. Bez zbędnych cugli, ściąganych przez czasy, w jakich trwają, za to z perspektywą nieograniczonego niczym horyzontu… może nawet i zdarzeń ;).

To prawdziwy zaszczyt móc z wami… biegać, truchtać, spacerować i przebywać. Czujemy to jako ludzie i tak też chcemy, abyście były traktowane. Wolność leży u podstaw filozofii parkrun i wraz z równością determinuje to, kim wszyscy chcemy być, lub już jesteśmy. Wolnymi ludźmi…

Ok ;), nie jesteśmy tacy wolni, biegamy co sobotę 5 km w tempie szybszym niż najwygodniejsze nawet kanapy świata!

Pamiętamy o tym, że każda z dusz ma swoją niesłychaną historię, która za nią stoi!

Marzena Bajer w sowim debiucie!

Znacie przecież Marzenkę Bajer, która jest nierozerwalnie związana ze skanerem! Dziś, w Dniu Kobiet Marzena przebiegła swój PIERWSZY, PIERWSZY, PIERWSZY parkrun!!! Jest z nami od trzech lat, ma za sobą sześćdziesiąt trzy wolontariaty, a dopiero dziś zrobiła to… dała się zeskanować po przebyciu całej trasy! Zaliczyła parkrun!

Lidia Aranowska bije rekord życiowy.

Chcecie więcej? Lidia Aronowska uzyskała dziś najlepszy rezultat od czasu kiedy uczestniczy w parkrun Kalisz! Banał, powiadasz? Pamiętaj, że Lidia niezmordowanie pcha przed sobą wózek z Moniką Aranowską i pokonuje co tydzień ten sam dystans co Ty – poznaj ich historię, podejdź lub podbiegnij do nich… odkryj ich kod…

…bez kodu nie ma… wyników na parkrunie ;). Na całe szczęście większość z osiemdziesięciu siedmiu uczestników tej specjalnej edycji miało go ze sobą ;). Ośmioro z nich zapoznało się z naszą trasą po raz pierwszy (przynajmniej oficjalnie), witamy Was serdecznie i mamy nadzieje, że zobaczymy się za tydzień. Tylko uważajcie… to wciąga!

Ci, którzy są tu częściej, wiedzą już o tym doskonale ;). Dziś dwójka z nich uzyskała nawet rekordy życiowe. Gratulujemy, szczególnie przy takim wietrze!

Mieliśmy też dwa juniorskie jubileusze, Samanta Zborowska i Mateusz Zborowski mają przed sobą dziesiąty parkrun i jeśli tylko przyjadą do nas z Ostrzeszowa, jak czasami mają w zwyczaju, dyplomy będą na nich czekać.

Pełne wyniki biegu znajdziecie pod tym adresem: http://www.parkrun.pl/kalisz/rezultaty/weeklyresults/?runSeqNumber=140

Oczywiście wprowadziliśmy je w cafe.calisia.pl, gdzie przy kawie część dusz okazało się łaskawych i pozwoliło nam obcować z ich historiami także po biegu. Czekamy tam na Ciebie, bo jesteśmy Ciebie ciekawi. Nie ma znaczenia, jaki jest twój kod… oby tylko był bardzo blisko i dał się odczytać…

Acha… jeszcze wolontariusze… byli dziś tylko tłem, choć oni też mają duszę, jak każdy człowiek…

Arkadiusz FIGIEL (skaner, nienaganna fryzura), Ireneusz MARCINIAK (segregacja tokenów, uśmiech), Artur NOWACKI (pozycje na mecie, cierpliwość), Mieczysław NOWACKI (herbata, pomoc przy pozycjach na mecie, zaangażowanie), Paweł OLEK (foto, dyskrecja), Michał Wojciech POŚPIECH (herbata, pomocna dłoń), Marek WASIEWICZ (stoper, mistrz linii mety), Daniel WESOŁOWSKI (zamykający stawkę, serce na dłoni).

Byli, zrobili co mieli zrobić i…

Takie tam z parkrunu ;).

… i elegancko!

pssst… też możesz zostać wolontariuszem: http://www.parkrun.pl/kalisz/harmonogramwolontariuszy/

Opublikowany przez parkrun Kalisz Sobota, 9 marca 2019